آندوسکوپی در ساری

آندوسکوپی در ساری

دستگاه آندوسکوپی چیست؟

آندوسکوپی در ساری ، آندوسکوپی دستگاهی است که توسط آن پزشک متخصص می‌تواند داخل بخش‌های مختلف بدن را مشاهده و جراحی‌های محدودی را توسط آن انجام دهد. نام آندوسکوپ از ترکیب دو کلمه ENDO به معنای درون و SCOPE به معنای دیدن، ساخته شده است.

به طور کلی دو نوع آندوسکوپ وجود دارد:

دستگاه آندوسکوپی قابل انعطاف: شامل یک لوله قابل انعطاف که در سری که وارد بدن می‌شود دارای عدسی است. این عدسی داخلی نامیده می‌شود و تصویر داخل بدن را توسط یک کابل فیبر نوری قابل انعطاف به عدسی خارجی منتقل میکند .

دستگاه آندوسکوپی ریجید: این نوع آندوسکوپ دارای لوله‌ای کوتاه‌تر از انواع آندوسکوپ های قابل انعطاف است. این لوله سخت است و قابلیت انعطاف ندارد.

آندوسکوپی روشی است که توسط آن متخصص گوارش، کبد و آندوسکوپی به منظور تشخیص یا درمان به کمک دستگاهی مخصوص به نام آندوسکوپ به بررسی و یا جراحی ارگان‌های داخلی مانند معده و روده و یا عروق خونی داخلی بدن بیمار می‌پردازد این روش به جراح اجازه می‌دهد تا بدون ایجاد برش و شکاف بزرگ در بدن بیمار دست به اقدام تشخیصی و یا درمانی بزند.

جراح لوله‌ی آندوسکوپ را از طریق برشی کوچک و یا از طریق مجراهای طبیعی بدن مانند دهان، بینی، مقعد غیره وارد بدن بیمار می‌کند. آندوسکوپ لوله‌ای انعطاف‌پذیر است که در انتهای آن دوربینی تعبیه شده تا پزشک بتواند اندام‌های درونی را مشاهده کرده و یا در صورت نیاز با پنس و قیچی‌ای که در انتهای آندوسکوپ وجود دارد عمل جراحی انجام داده و یا نمونه برداری از بافت‌ها را انجام دهد.

آندوسکوپی در ساری

مزایای استفاده از آندوسکوپی عبارتند از:

کمک به پزشک جهت تشخیص علت هر گونه علائم غیر طبیعی بیماران.
برداشت نمونه بسیار کوچکی از بافت مربوطه جهت ارسال به آزمایشگاه برای آزمایش‌های بیشتر که به این روش نمونه برداری آندوسکوپی گفته می‌شود.

جراح می‌تواند در حین عمل جراحی برای مثال جراحی زخم معده یا برداشت سنگ صفرا یا تومورها مستقیماً به مشاهده بافت‌های مربوطه بپردازد.

آندوسکوپی در ساری

کاربرد آندوسکوپی چیست؟

عمده‌ترین موارد کاربرد آندوسکوپی دستگاه گوارشی عبارتند از :

تهوع و استفراغ
مشکل بلع
درد در ناحیه شکم
خونریزی بخش فوقانی دستگاه گوارش
نمونه برداری( بیوبسی)
بررسی تومورها
تشخیص سرطان
انسداد مری
بیماری ریفلاکس گوارشی (GERD)
زخم معده
پانکراتیت
خونریزی نامشخص در دستگاه گوارش
سوزاندن محل زخم و جلوگیری از خونریزی
بیماری های روده ای التهابی (IBD)مانند کولیت زخمی (UC) و بیماری کرون
یبوست مزمن
عفونت‌ها

آندوسکوپی در ساری

لیست پزشکان فوق تخصص گوارش – آدرس و شماره تلفن دکتر فوق تخصص گوارش – تلفن و آدرس پزشکان فوق تخصص گوارش ساری – لیست پزشکان فوق تخصص گوارش، معده و کبد در ساری – نوبت دهی دکتر متخصص گوارش و کبد ساری – بهترین فوق تخصص گوارش در ساری – آندوسکوپی ساری – فوق تخصص گوارش و کبد خوب در ساری – کلینیک تخصصی گوارش در ساری – بهترین دکتر فوق تخصص داخلی در ساری – کونولوسکوپی در ساری – تعبیه بالون داخل معده در ساری – آدرس مطب فوق تخصص گوارش خوب در ساری – درمان تنگی مری در ساری – پزشکان فوق تخصص گوارش در ساری – کبد و آندوسکوپی در ساری – بهترین دکترهای گوارش و کبد در ساری – فلوشیپ جراحی کبد و گوارش و جراحی غدد – فوق تخصص بیماری‌های گوارش – کبد و مجاری صفراوی – بالن معده – بوتاکس معده – فیبرو اسکن کبد – بورد فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد و مجاری صفراوی – فوق تخصص گوارش و کبد در ساری – فوق تخصص گوارش و کبد بالغین – فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد بزرگسالان – فوق تخصص بیماری های گوارش و کبد بالغین – فوق تخصص بیماری‌های گوارش کودکان در ساری – فوق تخصص گوارش اطفال در ساری